תאורת חירום

כשהחורף מתקרב, רבים מאיתנו עושים הכנות שונות לקראתו, בעיקר כאלה הנוגעות לרכישת ביגוד חם, מכשירי חשמל מחממים וכמובן רכישת תאורת חירום אם אין כזו בבית או בדיקה שיש לנו אחת כזו והיא עובדת. תאורת חירום מיועדת לשימוש בעת הפסקות חשמל או נפילות מתח, או בעת הורדה יזומה של החשמל במצב חירום, כמו שריפה שדורשת פינוי של אזור מסוים ונדרשת תאורה כדי שהפינוי יהיה בטוח ומהיר.

תאורת חירום פעם והיום

תאורת חירום, אם כך, נועדה ליצירת אור כשאין אפשרות לעשות שימוש בחשמל, והיא יכולה להיות לעיתים אף מצילת חיים. בעבר, תאורות החירום היו מספקות אור חלש שניתן אומנם היה להיעזר בו אך במקרים רבים הוא לא היה מספיק, בעיקר כשהיה מדובר בחללים גדולים, מה גם שהתאורה פעלה זמן קצר בלבד. כיום תאורות חירום הן מתקדמות ואיכותיות יותר, בעיקר בזכות המעבר לטכנולוגיית הלד, המאפשרת לצרוך פחות אנרגיה תוך שימוש באותן סוללות או בסוללות חזקות יותר. שיטת הטעינה של הסוללות כיום היא טובה יותר ומבוקרת יותר כך שברגע האמת תאורת החירום תעשה את עבודתה ותאפשר להתנהל ללא חשמל במשך שעות רבות או להימלט ממקום מסוכן במהירות.

יתרונות הלד

תאורת חירום בטכנוליגיית לד תהיה טובה ואיכותית יותר מכמה סיבות. ראשית, הלד צורך פחות מתח כך שהוא מחזיק מעמד זמן רב יותר. בנוסף, תאורת חירום עם מנורות לד לא תכבה ברגע אחד אלא הלד מפחית אט אט מהתאורה שהוא מספק עד שהוא כבה. נורות הלד גם עמידות יותר לזעזועים ולמכות, בניגוד לנורות רגילות.

תאורות חירום לפי תקן

עקב יעילותה הרבה של תאורת חירום, היא נהפכה בשנים האחרונות לפריט חובה במקומות שונים, על מנת שניתן יהיה להיחלץ בעזרתה ממצבים מסוכנים כמו שריפה, רעידת אדמה ואחרים. היום חובה להתקין תאורת חירום בחניונים, משרדים, בנייני מגורים, מפעלים ומקומות נוספים ומי שעוד לא מיהר להתקין תאורת חירום אצלו כדאי שיעשה זאת כמה שיותר מהר ולא יחכה לרגע בו יהיה צורך לעשות בה שימוש.

תאורה מעוצבת

בגלל שהיא נפוצה כל כך והצורך בה ברור, יש כיום תאורות חירום מעוצבות שיכולות להתאים לכל חלל. בזמננו אין שום סיבה לא לרכוש אחת כזו ולהתקין מבעוד מועד, לפני שיהיה בה צורך שלא יקבל מענה. תאורת חירום היא בגדר חובה בכל מקום שהוא, בין אם זה מבנה ישן או חדש. ניתן כמובן להסתדר בלעדיה במצבים שונים ולעשות שימוש בנר, פנס או בתאורת המכשיר הנייד, אך כשהיא קיימת ניתן להמשיך לפחות באופן חלקי בשגרה. אם עוד לא רכשתם לעצמכם תאורת חירום ובעיקר אם החורף התחיל ועמו הסבירות הגבוהה יחסית להפסקות חשמל ויש לכם ילדים קטנים בבית שעלולים לפחד מהפסקת חשמל כזו, כדאי שתמהרו ותרכשו תאורת חירום שתספק לכם אור בשעת הצורך.