טכנולוגית הלד – דור חדש של גופי תאורה

טכנולוגיית הלד נמצאת איתנו כבר לא מעט שנים והיא שינתה מהקצה אל הקצה את עולם התאורה. השימוש בלד נעשה באמצעות שימוש בדיודה, שכאשר עובר בה זרם חשמלי, היא פולטת אור בספקטרום צר. יש היום גופי תאורה רבים העושים שימוש בטכנולוגיית הלד, וניתן למצוא אותה גם בצגי מחשב, צגי טלוויזיה ובמכשירים סלולריים ניידים. ניתן למצוא שימוש בטכנולוגיית הלד גם בנוריות בקרה, תאורת רחוב, נוריות בשלט רחוק,  פנסי יד, גלאי תזוזה, שלטי חוצות וכמובן בתאורה הביתית. הנה כמה מהיתרונות של גופי לד, יתרונות שגורמים לטכנולוגיה הזו להיות יותר ויותר פופולארית:

  • אין ריצוד בזמן הפעולה – מכירים את זה שאתם יושבים ועובדים על מחשב בחדר שבו יש תאורת פלורסנט במשך שעות רבות, ולאחר זמן מה אתם מתחילים להרגיש כאבי ראש? זה יכול אומנם להיות מסיבות שונות אך אחת מהן היא ריצוד התאורה. גופי לד חוסכים את הבעיה הזו מכיוון שהגביש עובר על זרם ישר ולא חלופי.
  • פליטת חום מועטה – תאורה יכולה לפלוט חום ולהיות מעיקה בעיקר בימות הקיץ החמים, ויכולה להגדיל את צריכת החשמל מכיוון שהמזגן יצטרך לעבוד קשה יותר. בתאורת לד פליטת החום אינה מורגשת, ולכן נעים יותר להיות בסביבתה. היא גם צורכת פחות אנרגיה.
  • בטיחותגופי לד נחשבים לבטוחים יותר בהשוואה לכל גוף תאורה אחר.
  • חיסכון בחשמל – זה אולי היתרון הגדול ביותר של גופי לד על פני גופי תאורה אחרים. תאורת לד צורכת הרבה פחות אנרגיה ומפחיתה את צריכת החשמל בכ-80%. זה נתון משמעותי בכל בית, אך החיסכון הוא משמעותי בעיקר עבור ארגונים או מפעלים גדולים שעובדים שעות רבות במהלך היממה. יש גם כפי שציינו את החיסכון באנרגיית קירור.
  • אמינות תפעול – לתאורת לד אין אביזרים נלווים, אין סטארטרים ואין צ'וקים והיא נחשבת לאמינה וזולה מאוד בתפעול ובתחזוקה שלה.
  • נדלקת במהירות – תאורת לד נדלקת תוך פחות משנייה, ניתן להדליק ולכבות אותה בתדירות גבוהה והיא לא נפגעת מכך.
  • אורך חיים – גופי תאורת לד הם בעלי אורך חיים רב יותר מכל סוג אחר של תאורה. לעיתים רכישה אחת של נורת לד למקום שדורש תאורה שעות רבות ביום תספיק לשנים רבות ותחסוך את הצורך לקנות שוב.

תאורת לד בכל מקום

בשל היתרונות שהזכרנו פה ובשל הפתרונות הדקורטיביים שקיימים היום, ניתן למצוא תאורות לד בכל מקום – בבתים פרטיים, דירות, משרדים, מסעדות, חדרי מדרגות ובמקומות אחרים. טכנולוגיית הלד שינתה את עולם התאורה והפכה אותו ליפה יותר, מעוצב יותר, מיוחד יותר וכמובן זול יותר, וגם אם עלות גופי התאורה מלד תהיה גבוהה יותר בהשוואה לאופציות אחרות, כדאי לזכור את היתרונות ארוכי הטווח שלה.